Otolaryngologia Przemyśl

Zapraszamy do skorzystania z zabiegów otolaryngologii w Przemyślu. Ta specjalność medyczna koncentruje się na uszach, nosie i gardle. Nazywa się ją również chirurgią głowy i szyi, ponieważ specjaliści są przeszkoleni zarówno w zakresie medycyny, jak i chirurgii. Otolaryngolog jest często nazywany lekarzem ucha, nosa i gardła lub w skrócie laryngologiem.

Historia otolaryngologii sięga XIX wieku, kiedy ówcześni lekarze uznali, że głowa i szyja zawierają szereg połączonych systemów. Opracowali oni techniki i narzędzia do badania i leczenia problemów głowy i szyi, ostatecznie tworząc specjalizację medyczną. Otolaryngolodzy różnią się od pozostałych lekarzy tym, że są wykwalifikowani do wykonywania wielu rodzajów operacji na delikatnych i złożonych tkankach głowy i szyi.

Leczenie otolaryngologiczne

Prowadzone przez nas leczenie otolaryngologiczne dotyczy przede wszystkim:

  • chorób nosa i zatok przynosowych (nieżyt nosa, polipy nosa, ostre i przewlekłe zapalenia zatok, itp.),
  • chorób gardła, krtani, ślinianek (przerost migdałków podniebiennych i gardłowego ,,trzeciego” u dzieci, ostre i przewlekłe zapalenia gardła i krtani, migdałków podniebiennych, ślinianek, diagnostyka chrypki itp.),
  • chorób uszu (ostre i przewlekłe zapalenie uszu zewnętrznych i środkowych, wysiękowe zapalenia uszu, nieżyty trąbek słuchowych, otoskleroza itp.),
  • zaburzeń słuchu i szumów usznych (nagłe i postępujące pogorszenie słuchu, szumy i piski w uszach itp.),
  • zawrotów głowy i zaburzeń równowagi.

W ramach konsultacji otolaryngologicznych wykonujemy również kwalifikację do zabiegów operacyjnych w zakresie głowy i szyi, w tym chirurgii estetycznej w Przemyślu. Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji o wykonywanych przez nas zabiegach. Chętnie wyjaśniamy wszelkie wątpliwości, aby dać naszym pacjentom pełne poczucie bezpieczeństwa.

W związku z nowymi przepisami słowo botox nie może się pojawić na stronie. W związku z powyższym sugeruję także zmianę frazy monitorowanej na „toksyna botulinowa Przemyśl”

Close Menu