Usuwanie znamion Przemyśl

Oferujemy profesjonalne zabiegi dla osób zainteresowanych usuwaniem znamion w Przemyślu. Wszelkie brodawki, włókniaki, tłuszczaki, kaszaki itp. powodują nieestetyczny wygląd, zwłaszcza gdy umiejscowione są na głowie, twarzy czy szyi. Znamiona barwnikowe, zwane popularnie „pieprzykami”, mogą budzić niepokój onkologiczny zwłaszcza te nierówno wybarwione, owłosione lub powiększające się w dość szybkim tempie. Wszystkie one powinny być poddane badaniu lekarskiemu i ewentualnie usunięte chirurgicznie.

Dlaczego warto usunąć znamiona?

Znamiona powinny być usuwane, ponieważ mogą się zamienić się w problem zagrażający zdrowiu, a nawet życiu. Szczególnie te dysplastyczne mogą przerodzić się w najgroźniejszy nowotwór skóry, jakim jest czerniak złośliwy. Po wycięciu w całości podejrzanego znamienia barwnikowego, nie istnieje już, w tym miejscu, ryzyko rozwoju czerniaka, ponieważ nie pozostaje tam tkanka, która mogłaby dać początek chorobie.

Co bardzo istotne z punktu widzenia diagnostyki, po chirurgicznym usunięciu znamion pobrany materiał nie jest utylizowana, a zostaje przesłany do badania histopatologicznego. Pozwala ono bardzo dokładnie postawić rozpoznanie i wykluczyć choroby nowotworowe. W przypadku wykrycia niepokojących zmian umożliwia także szybkie rozpoczęcie leczenia, dlatego warto rozważyć profilaktyczne wycięcie znamion.

Przeciwwskazania zabiegów usuwania znamion

Nie istnieje wiele przeciwwskazań do zabiegów usuwania znamion. Do tych stosunkowo nielicznych zaliczyć możemy przede wszystkim uczulenie na środek znieczulający oraz zaburzenia krzepliwości krwi. Wcześniejszej konsultacji z ginekologiem wymaga także okres ciąży i karmienia, choć bywa, że procedura ta jest zalecana także w tym czasie. Przeszkodą do wycinania przebarwień skórnych nie są natomiast choroby metaboliczne (np. cukrzyca), choć wydłużają one proces gojenia się blizn pooperacyjnych.

Jak wygląda usuwanie znamion barwionych?

Usuwanie znamion barwionych, potocznie nazywanych pieprzykami, wykonywane jest laserowo lub chirurgicznie. Podobnie jak korekta odstających uszu wykonywane jest przy znieczuleniu miejscowym. O wyborze metody decyduje lekarz w czasie konsultacji przed zabiegiem. Jeśli znamię trzeba przesłać do badania, musi ono zostać usunięte z niewielkim marginesem błędu i przesłane do laboratorium. Zabieg laserowy jest niemal bez bolesny i nie pozostawia blizn, jednak materiału nie można przebadać. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu.

Close Menu