Korekcja odstających uszu – poczuj się atrakcyjnie na nowo

Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów kosmetycznych w naszym gabinecie jest korekcja odstających uszu. Otolaryngolog Andrzej Szpiech wykonuje tę operację z nacięcia znajdującego się za uchem. W przypadku dzieci prawie zawsze stosujemy znieczulenie ogólne. Dorośli mogą zdecydować się na sedację dożylną (sedację świadomą) lub nawet proste znieczulenie miejscowe. Zależy to od życzeń pacjenta. Podczas zabiegu chrząstka jest repozycjonowana. Uszy pacjenta znajdują się bliżej głowy. Bardzo ważne jest uzyskanie naturalnego wyglądu i uniknięcie efektu „otynkowanego puchu”.

Zabiegi na opadające powieki 

Wykonujemy także zabiegi na opadające powieki. Jeśli przypadłość ta Ci przeszkadza, nie jesteś sam/a. Coraz więcej osób korzysta z kosmetycznych poprawek, aby wygładzić pomarszczoną skórę wokół oczu. Leczenie starzenia się powiek koncentruje się na konkretnej zmianie anatomicznej, która powoduje problem. Lekarze dzielą opcje korygowania tych problemów na podejścia niechirurgiczne i chirurgiczne.

Chirurgiczne usuwanie znamion barwnikowych i innych zmian skórnych

Wszelkie brodawki, włókniaki, tłuszczaki, kaszaki itp. powodują nieestetyczny wygląd, zwłaszcza gdy umiejscowione są na głowie, twarzy czy szyi. Znamiona barwnikowe zwane popularnie „pieprzykami” mogą budzić niepokój onkologiczny zwłaszcza te nierówno wybarwione, owłosione lub szybko powiększające się w czasie. Wszystkie one powinny być poddane badaniu lekarskiemu i ewentualnie usunięte chirurgicznie.

Znamiona dysplastyczne mogą przerodzić się w najgroźniejszy nowotwór skóry, jakim jest czerniak złośliwy. Po usunięcia w całości podejrzanego znamienia barwnikowego, nie istnieje już, w tym miejscu, ryzyko rozwoju czerniaka, ponieważ chora tkanka jest usunięta w całości.

Po wycięciu chirurgicznym znamiona barwnikowe i inne zmiany skóry, wysyłane są do badania histopatologicznego-pozwala to bardzo dokładnie postawić rozpoznanie i wykluczyć choroby nowotworowe.

Close Menu