Chirurgia estetyczna

Plastyka małżowin usznych

Odstające uszy lub inne wady rozwojowe małżowin usznych mogą być problemem zarówno dla dzieci jak i  dorosłych. Stanowią one często poważny problem psychologiczno-emocjonalny u dzieci, które narażone są na żarty ze strony rówieśników.U dorosłych przyczyniają się do zaniżonej samooceny, braku pewności siebie oraz dyskomfortu psychicznego związanego z w/w defektem.

Chirurgiczna korekcja małżowin usznych to jedyny skuteczny sposób jego rozwiązania.

Często  przeprowadza się także plastykę płatków  uszu – np. po urazie naderwania płatka przez kolczyk, po kolczykach tunelowych lub w celu ich zmniejszenia.

Efektem korekcji uszu jest wyraźna poprawa ich wyglądu, zmiana zarysu i kształtu małżowiny usznej.

Plastyka powiek (blefaroplastyka)

Oczy są zwierciadłem duszy. Opadające powieki górne to problem powstający w związku ze zwiotczeniem skóry powiek i opadaniem tkanek czoła i brwi. Opadajace powieki odpowiedzialne są za stary i zmęczony wygląd oczu.Z powodu opadania powiek górnych poza defektem estetycznym  odczuwalne jest zmęczenie oczu, ciężkość powiek i bóle głowy, a przede wszystkim ograniczenie pola widzenia. 

Dzieki precyzyjnej interwencji chirurgicznej korygujemy  ilość skóry oraz przywracamy  właściwe  napięcia strukturom powięziowym -co przywraca młodzieńczy i zdrowy wygląd okolic oczu, jak również właściwy kontur oraz kształt powiek. Oczy szeroko otwarte, wypoczęta i jędrna skóra powiek świadczą o zdrowiu, atrakcyjności i witalności.

Chirurgiczne usuwanie znamion barwnikowych i innych zmian skórnych

Wszelkie brodawki, włókniaki, tłuszczaki, kaszaki itp. powodują nieestetyczny wygląd, zwłaszcza gdy umiejscowione są na głowie, twarzy czy szyi.
Zmaniona barwnikowe zwane popularnie „pieprzykami” mogą budzić niepokój onkologiczny zwłaszcza te nierówno wybarwione, owłosione lub szybko powiększające się w czasie.
Wszystkie one powinny być poddane badaniu lekarskiemu i ewentualnie usunięte chirurgicznie.

Znamiona dysplastyczne mogą przerodzić się w najgroźniejszy nowotwór skóry,  jakim jest czerniak złośliwy. Po usunięcia w całości podejrzanego znamienia barwnikowego, nie istnieje już, w tym miejscu, ryzyko rozwoju czerniaka, ponieważ chora tkanka jest usunięta w całości.

Po wycięciu chirurgicznym znamiona barwnikowe i inne zmiany skóry, wysyłane są do badania histopatologicznego-pozwala to bardzo dokładnie postawić rozpoznanie i wykluczyć choroby nowotworowe.

Close Menu