Toksyna botulinowa


BotoxBotox jest neurotoksyną, która ma działanie paraliżujące mięśnie. Wstrzyknięta w zmarszczkę powoduje, że mięśnie w tym rejonie twarzy tracą zdolność kurczenia się. Skóra przestaje się marszczyć i się rozluźnia. Ale ponieważ zostają unieruchomione tylko jej małe fragmenty, pozostałe mięśnie mogą normalnie funkcjonować. BOTOX działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W efekcie wyraz twarzy nie zmienia się, natomiast zanikają zmarszczki. Następstwem leczenia nie jest "zamrożenie" mimiki twarzy; BOTOX działa tylko w wybranych przez Ciebie miejscach.

Wstrzyknięcie niewielkiej ilości botoxu może sprawić, że twarz zachowa naturalny wygląd i będzie sprawiała wrażenie wypoczętej. Wstrzykiwanie preparatu trwa zaledwie 10 minut. Odbywa się to przy pomocy bardzo cienkiej igiełki, sam zastrzyk nie jest bolesny, a pacjent oprócz ukłucia odczuwa lekkie mrowienie i drętwienie określonych mięśni. Przed zabiegiem miejsca nakłuć znieczulane są specjalną maścią lub ewentualnie okładem z lodu.

Efekty zabiegu widoczne są już po kilku dniach, kiedy to następuje wygładzenie zmarszczek, a już po tygodniu pacjent może się cieszyć z pełnego efektu leczenia. Po zabiegu pacjent nie powinien się schylać, masować twarzy i wykonywać zabiegów kosmetycznych. Nie wolno się również opalać jak również należy się wstrzymać z makijażem, przynajmniej do następnego dnia po zabiegu. Zabieg jest trwały i utrzymuje się od 4 do 7 miesięcy. Każdy kolejny powoduje, że trwałość preparatu sukcesywnie wydłuża się.Kiedy może być stosowany BOTOX?

BOTOX jest szeroko stosowany w usuwaniu:
-> zmarszczek między brwiami,
-> poziomych zmarszczek czołowych,
-> kurzych łapek,
-> zmarszczek "palacza" wargi górnej


Czy leczenie preparatem BOTOX jest bezpieczne?

BOTOX charakteryzuje się doskonałym profilem bezpieczeństwa. Preparat stosowano przez 10 lat, w ponad 60 krajach, u pacjentów z wieloma problemami zdrowotnymi. Do najczęstrzych działań niepożądanych należy tkliwość i zasinienie w miejscu wstrzyknięcia. W niektórych przypadkach, BOTOX może przechodzić na okoliczne mięśnie i powodować ich przemijające osłabienie. Zagadnienie działań niepożądanych powinno być szczegółowo omówione z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia.

Botoks na przestrzeni ostatnich lat zyskał ogromną popularność wśród polskich kobiet. Jego mała inwazyjność oraz szybki efekt sprawiły, że jest on jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w Polsce.


Kiedy warto poddać się zabiegowi?

Botox robi się dość wcześnie, niekoniecznie u osób dojrzałych. Czasami zabieg proponuje się już kobietom ok. 25-30 roku życia. Unieruchomienie mięśni powoduje bowiem, że pacjentka przestaje wykonywać grymasy, zniekształcające rysy twarzy (np. marszczenie czoła). I nawet kiedy botox przestaje działać, efekt gładkiego czoła utrzymuje się.

Copyright by Szpiechu House Corporation © 2013. All Rights Reserved.